bedava bonus bedava bonus bedava bonus
Yönetim Kurulu Başkanımız Sayın Sinan ÇAKIR ‘Yerel Yönetimlerde Yenilikçilik’ konulu konferansa katıldı.
Yönetim Kurulu Başkanımız Sayın Sinan ÇAKIR 08.05.2015 Cuma günü saat 14.00’te, Orta Karadeniz Kalkınma Ajansı (OKA) tarafından Büyükşehir Belediyesi Sanat Merkezi’nde düzenlenen ‘Yerel Yönetimlerde Yenilikçilik’ konulu konferansa katıldı.
Yönetim Kurulu Başkanımız Sayın Sinan ÇAKIR ‘Yerel Yönetimlerde Yenilikçilik’ konulu konferansa katıldı.

Orta Karadeniz Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Mevlüt ÖZEN konferansın açılışında yaptığı konuşmada, ’’Orta Karadeniz Kalkınma Ajansı tarafından, bölgesel inavasyon stratejisi kapsamında kamuda ve yerel yönetimlerde yenilikçilik anlayışının geliştirilmesi amacı ile, Yerel Yönetimlerde Yenilikçilik konulu konferans düzenlenmiştir. Bu konferansımızın amacı; TR 83 Bölgesinde bulunan yerel yönetimlerin hizmet kalitelerinin artırılmasına katkı sağlamaktır.’’ dedi.
Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya YILMAZ konferansta yaptığı konuşmada, ’’Bu gün burada çok değerli konuklarımızın katılımı ile gerçekleştirilecek olan Yerel Yönetimlerde Yenilikçilik konulu konferansa ev sahipliği yapmaktan son derece büyük bir mutluluk duyuyorum.
İnsan hayatı doğduğu günden ölünceye kadar öğrenmekle geçen bir süreçtir. İnsan bu süreç içerisinde kamusal bir görevde bulunuyorsa, öğrenme sürecinde öğrendiklerini geliştirip bunları insanlık için faydalı hale getirmesi gerekir. Bu konuda son yıllarda ülkemizde önemli gelişmeler var. Üniversitelerimiz, bürokrasimiz, kamusal organizasyonlar, devletimizin şekillenmesinde çok önemli çalışmalar yaparak büyük bir sinerji yaratıyorlar. Bu sinerji geçmişle mukayese edilmeyecek kadar hızlı ve büyüktür.’’dedi.
Valimiz Sayın İbrahim ŞAHİN konferansta yaptığı konuşmasında, ’’Böyle bir konferansın ilimizde düzenlenmesi bir özellik taşıyor. Büyükşehir yasası çıktıktan sonra Samsun ilimizde bu yasaya göre büyükşehir kapsamına alındı. Böylece büyükşehir sınırları il sınırları olarak belirlendi. İl Özel İdareleri bu yasaya göre ortadan kalktı. İl Özel İdarelerinin görevleri büyükşehir belediyelerine verildi. Büyükşehir belediyeleri ve ilçe belediyeleri hem daha farklı, hem daha geniş bir alanda görev yapmaya başladı. Onun için böyle bir konferansın Samsun’da düzenlenmesi son derece büyük bir önem arz ediyor.
Bu gün konuğumuz olan  Sayın Prof. Dr. Ömer DİNÇER Bey akademisyendir. Akademisyenler genelde teori üretirler. Biz yöneticilerde bu teorik bilgilerden alabildiğimizi alıp yeteneklerimizle ortaya koyarız. Prof. Dr. Ömer DİNÇER Bey akademisyen kimliğinin yanında devletin en üst kademesinde bürokrat ve bakan olarak görev yaparak bu teorilerini aynı zamanda uygulamaya koymuştur. Bu ülkemiz için çok güzel bir şanstı. Ben bunu çok önemsiyorum.
Ülkemizin son yıllarda yaşadığı hızlı gelişme sürecinde Prof. Dr. Ömer DİNÇER Bey'in çok önemli çalışmaları ve katkıları olmuştur. İlimizde düzenlediğimiz bu konferansta kendileri bize hem tecrübelerini, hem de akademik bilgilerini aktaracaklar. Bu gün aramızda oldukları için ben kendilerine çok teşekkür ediyorum. Ayrıca bu konferansa katılan ve katkı sağlayan herkese çok teşekkür ediyorum.’’dedi.
Konuşmaların ardından moderatörlüğünü Ondokuz Mayıs Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölüm Başkanı Prof Dr. Fatih YÜKSEL’in yaptığı ve İstanbul Milletvekili Prof. Dr. Ömer DİNÇER’in konuşmacı olarak katıldığı 'Yerel Yönetimlerde Yenilikçilik’ konulu konferans gerçekleştirildi. Konferans sonrasında Türk Telekom Kamu Teknik Satış Gurup Müdürü Murat ERASLAN tarafından ‘Akıllı Kentler’ konulu bir sunum gerçekleştirildi.
Konferansa ayrıca Vali Yardımcılarımız Mehmet Ali KARATEKELİ, Dr. Hakan KUBALI, ilçe kaymakamları, İl Jandarma Komutanı J. Alb. Hacı DEMİREZEN, İl Emniyet Müdürü Vedat YAVUZ, kamu kurum ve kuruluşlarının yetkilileri, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve davetliler katıldı.