bedava bonus bedava bonus bedava bonus
Sinan Çakır Kimdir?
Sinan Çakır Kimdir?

SİNAN ÇAKIR - SAMSUN TİCARET BORSASI YÖNETİM KURULU BAŞKANI

Evli ve 3 çocuk babası olan Sinan ÇAKIR 1 Ocak 1959’ da Trabzon’ da doğmuştur.

Özel sektörde profesyonel hayatına başlamış olan Sinan ÇAKIR, halen ihracat-ithalat, tarım,  gıda ve yem sektörü gibi alanlarda faaliyet gösteren şirketlerin Yönetim Kurulu Başkanlığını yürütmektedir.

Sinan Çakır ayrıca Karadeniz İhracatçılar Birliği Hububat Bakliyat Yağlı Tohumlar ve Mamulleri Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığı, Türkiye Yem Sanayicileri Birliği Denetim Kurulu Üyeliği ve Beyaz Et Sanayicileri ve Damızlıkçıları Birliği Derneği Denetim Kurulu Üyeliği görevlerinde bulunmuştur.

Profesyonel iş hayatı kariyerinin yanı sıra, Sinan ÇAKIR 1992 yılında Samsun Ticaret Borsası Meclis Üyeliğine ardından yönetim kurulu başkan yardımcılığı görevine seçilmiştir. Sinan ÇAKIR 2009,2013, 2018 ve 2022 yıllarında yapılan seçimlerde Samsun Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı olarak göreve gelmiştir.

Sinan Çakır Samsun Ticaret Borsası Genel kurul Delegeliği, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği; Ticaret Borsaları Konsey Üyeliği ve Strateji Geliştirme Üst Kurulu üyeliği görevlerini yapmıştır.

Samsun Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Sinan Çakır TOBB Yüksek Koordinasyon Kurulu Üyeliği, TOBBTİM Uluslararası Ticaret Merkezleri A.Ş. Yönetim Kurulu Üyeliği, Samsun Ulusal ve Uluslararası Lojistik Merkezi İşletmeciliği A.Ş. Yönetim Kurulu Üyeliği, Samsun Fuar ve Kongre Merkezi A.Ş. Yönetim Kurulu Üyeliği görevlerini halen yürütmektedir.