bedava bonus bedava bonus bedava bonus
Tutum Yatırım ve Türk Malları Haftası
Samsun Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Sinan ÇAKIR, yerli malı tüketiminin teşvik edilmesinin işsizlik ve dış ticaret açığını kapatmak mücadelede önemli bir argüman olduğunu söyledi.

Çakır, sözlerine “12-18 Aralığı kapsayan haftayı Tutum Yatırım ve Türk Malları Haftası olarak kutluyoruz. Bu haftayı tüketicileri, öncelikli olarak da geleceğimiz olan çocuk ve gençlerimizi, bilinçlendirmek için bir fırsat olarak görmeliyiz. Yerli malı tüketiminin teşvik etmeliyiz. Böylece dışa bağımlılığın önüne geçerek kendi kendine yeter bir toplum olma yolunda önemli adımlar atmış oluruz” diyerek devam etti.”
Çakır “Ülkelerin mali yapılarının sağlamlığını gösteren en önemli unsurlardan biri de cari açıktır. Ülkemizin cari açık sorununun çözülmesi için, yerli üretim ve tüketim teşvik edilmeli ve orta-uzun vadeli ulusal planlarda bu konu irdelenmelidir“ diye konuştu.
Samsun Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Sinan ÇAKIR, “Ülke olarak, tüketici ayağında insanlarımızı “Türk Malı” veya “Made in Turkey” yazılı ürünleri almaya teşvik etmeli, üretici ayağında ise üreticimizin, imalatçımızın elini güçlendirecek ekonomik hamleleri yapmalıyız.” dedi.