bedava bonus bedava bonus bedava bonus
Tobb Nefes Kredisi 8. Defa Hayata Geçiyor...
Ziraat Bankası Samsun Bölge Yöneticisi Uğur AKDENİZ başkanlığında, Girişimci Şube Yöneticisi Gökhan Barip, Satış ve Performans Yöneticisi Orhan Çöpoğlu ile şube yöneticileri Ulaş Taylan Ergün ve Şükrü Seçkin’ den oluşan bir heyet Borsamız Yönetim Kurulu Başkanı Sinan Çakır’ ı makamında ziyaret ettiler.
Tobb Nefes Kredisi 8. Defa Hayata Geçiyor...

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Başkan Çakır, Ziraat Bankasının ülkemize ve bölgemize önemli hizmetler veren çok değerli bir kurum olduğunu belirterek “Covid-19 salgınının işletmeler üzerindeki etkisini finansman sorunlarının giderilmesine katkı sağlayarak hafifletmek üzere oluşturulan ‘Nefes Kredisi’ projesinde de işbirliklerinden dolayı Ziraat Bankası’ na ve projede yer alan tüm bankalarımıza teşekkür ediyoruz. ”dedi.


Projenin birçok işletme için önemli bir ihtiyacı karşılayacağına belirten Başkan Çakır, “Projenin hayata geçirilmesine imkân sağlayan, “Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan, Hazine ve Maliye Bakanı Sayın Lütfi Elvan ve Ticaret Bakanı Sayın Dr. Mehmet Muş ile TOBB Başkanımız Sayın Hisarcıklıoğlu’ na camiamız adına şükranlarımı arz ediyorum.”  Dedi.


Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Nefes Kredisi başvuruları 1 Haziran 2021 itibariyle başlayacak Başvurular; TOBB’a bağlı oda ve borsalardan alınacak faaliyet belgesi ile Ziraat Bankası, Vakıfbank, Halkbank, İş Bankası, Garanti Bankası, Yapı ve Kredi Bankası, Akbank, Denizbank, Ziraat Katılım ve Vakıf Katılım Bankası’ndan yapılabilecek. Kredi Garanti Fonu da (KGF) Hazine desteğiyle kredilere kefil olacak.

Kredi ile işletmelere 6 ay tamamen ödemesiz dönem imkânı tanınacak. Kredi taksitleri ödemesiz dönem sonrası 12 eşit parçada ödenecek. Kredinin faizi yıllık %17,50 olacak. Krediden cirosu 10 milyon TL ve altında olan ve 2020 yılı cirosunda 2019 yılına göre %25 kayıp yaşayan işletmeler faydalanabilecek. 2019 yılından sonra kurulmuş işletmelerde ciro kaybı şartı aranmayacak.


2020 yılı cirosu 1 milyon TL’yi aşmayan KOBİ’ler azami 50 bin TL, cirosu 1-10 milyon TL arasında olan KOBİ’ler ise azami 200 bin TL kredi kullanabilecek.