bedava bonus bedava bonus bedava bonus
Samsun Ticaret Borsası Tek Yürek Oldu
Çakır tek liste
Samsun Ticaret Borsası Tek Yürek Oldu

Samsun Ticaret Borsası’nda meslek komiteleri ve meclis üyeleri seçimi yapıldı. 3. Dönemine hazırlanan mevcut yönetim kurulu başkanı Sinan Çakır, önümüzdeki Perşembe günü yapılacak seçime tek liste ile girecek. Çakır, “Tek sevdamız var. O da Samsun” dedi.


Ülkemizdeki tüm oda ve borsalar seçim haftasına girdi. Samsun’da da ilk seçimi 366 seçmeni bulunan Ticaret Borsası yaptı. Meslek komiteleri ve meclis üyelerinin seçimi birlik ve beraberlik mesajı altında yapıldı. Oylama sonunda önümüzdeki 5 Nisan Perşembe günü yapılacak seçime mevcut yönetim kurulu Başkanı Sinan Çakır tek liste ile girecek. Çakır, yaptığı konuşmasında önce Samsun mesajı vererek,  geride bıraktığı 2 başkanlık dönemi içerisinde imza atılan mevcut büyük projeler ile ilgili bilgilendirmede bulundu. Çakır şöyle dedi:


“Ticaret ve Sanayi Odası ile beraber iş dünyasının ve kentimizin kalkınması için önemli ve büyük projeler yaptık. Bu süre zarfında Samsun'a kalıcı yatırımlar gerçekleştirdik. Bakanlarımız, milletvekillerimiz, valilerimiz,  Samsun Büyükşehir Belediyesi Başkanımız, ilçe belediyeleri ile güzel çalışmalara imza attık. Fuar ve Kongre Merkezi'ni kentimize kazandırdık. Gıda OSB' yi bitirdik. Buraya 200 dönüm bir yer ekledik. Bunun dışında Teknopark' a ortağız. Ortağı olduğumuz Lojistik Köy hem Karadeniz’in hem de ülkemizin en büyük ve önemli bir projesidir. Bir de oda ve borsamızla beraber üyelerimize en modern hizmetin verileceği binamızı da bu yıl içerisinde hizmete açacağız. Tüm bunlar gelecek yıllar içerisinde kentimize artan oranlarda önemli ekonomik katkılar ve istihdam sağlayacak. Bundan sonra da bizler tüm emek ve mesaimizi üyelerimiz ve kentimiz için harcamaya aynı hızla devam edeceğiz.”


İŞ DÜNYASI YENİ BİR SANAYİ BÖLGESİ ARIYOR


Samsun Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Sinan Çakır, ihracatı artırmamız için de yeni bir sanayi bölgesine ihtiyaç olduğunun altını çizerek, kentin dinamik ve yatırımcı iş dünyası için kamu kurum ve kurumlarımızla beraber 10- 15  bin dönüm civarı bir sanayi bölgesi arayışı içerisinde olduklarının da altını çizdi. Çakır, sanayi bölgesinin genişletilmesi ile birlikte hem ihracatın 1 milyar dolar seviyelerinin üzerine çıkarılma imkanının doğacağını hem de iş hacminin, üretimin artması ile birlikte istihdamında görünür ve ciddi oranda artıp, işsizlik oranın da geçen aylarda olduğu gibi kentimizin ülkemizde örnek bir tablo oluşturacağını söyledi.