bedava bonus bedava bonus bedava bonus
Samsun Teknopark’ın 2017 Olağan Genel Kurul Toplantısı Gerçekleştirildi.
Samsun Ticaret Borsası’nın da kurucu ortağı olduğu Samsun Teknopark’ın (Samsun Teknoloji Geliştirme Bölgesi) 2017 Olağan Genel Kurul Toplantısı Teknopark Toplantı Salonu’nda gerçekleştirildi.
Samsun Teknopark’ın 2017 Olağan Genel Kurul Toplantısı Gerçekleştirildi.

Toplantıya, Rektör Prof. Dr. Sait Bilgiç, Samsun Vali Yardımcısı Hasan Öztürk, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Kuran, Samsun Ticaret Borsası Genel Sekreteri Ahmet Aliyazıcı ve Teknopark Yönetim ve Denetleme Kurulu üyeleri ile paydaşların katıldı.


Açılış konuşmasını gerçekleştiren Samsun Teknopark Yönetim Kurulu Başkanı Yrd. Doç. Dr. Özgür Demircan, “2008 yılında attığımız tohumlar 2010’da kurduğumuz şirketimiz ile fidan olmuştu ve nihayet 2014 Temmuz ayında ilk meyvelerini vermeye başladı. Samsun Teknopark olarak üstlendiğimiz misyon ile başlangıçtan bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da kamu, üniversite, sanayi ve sivil toplum iş birliğine örnek teşkil eden yapımızın yeni faaliyet döneminde de merkezimizin büyümesine ve etkinliğini daha da arttırmasına büyük katkı sağlayacağına inanmaktayım. Samsun Teknopark 2016 yılında, 2015 endeks verilerine göre 40 puan alarak endekse dâhil olan 39 teknopark arasında 14’üncü ve 5 yıldan daha küçük yaşa sahip 14 erken aşama teknopark arasında da 3’üncü sırada yer alarak oldukça iyi bir performans sergilemiş ve bunun neticesinde ödüllendirilmiştir” dedi.


Ardından söz alan Rektör Prof. Dr. Sait Bilgiç ise, teknoparkların ülkelerin gelişmesinde çok ciddi bir role sahip olduğunu belirterek, Samsun Teknopark’tan da kentin beklentilerinin yüksek olduğunu söyledi. Rektör Bilgiç bu bağlamda Teknopark’ı çok önemsediklerini kaydederek konuşmasına şöyle devam etti:


“İleride inşallah Teknopark’a daha çok zaman ayıracağımızı, bu konuda daha hassas davranacağımızı göreceksiniz. Üniversitelerin rolleri ve onlardan beklentiler değişti. Bizler de OMÜ olarak bu beklentilere cevap verebilmek için hem Samsun hem de ülkemiz adına faydaya dönüşebilecek çalışmaların içerisinde aktif bir şekilde yer almanın görevimiz olduğunun farkındayız. Dolayısıyla bütçemizi belli alanlara odaklaştırıp yoğunlaştıracağız. Bu anlamda yatırım yapacağımız, bütçe ayıracağımız proje ve faaliyetlerin özellikle yarara dönüşeceğini öngörmemiz gerekiyor. Bu minvalde herkesin aklına gelen ve merak ettiği bir kurum olarak faydanın göz önüne alınmadığı ve nihayetinde de zaman ve paranın heba edildiği işlerden kurtulmak ve aksine gerçekçi bir yolda yürümek istiyoruz.”


Rektör Bilgiç, ayrıca 500 bin liralık bir başlangıç projesi için TÜBİTAK’a başvurduklarına dikkat çekerek, söz konusu projenin Teknoloji Transfer Ofisi’nin projelerini hayata geçirmek için bir nevi altyapı geliştirme projesi olacağını belirtti. Prof. Dr. Bilgiç, üniversite, sanayi ve devletin desteğinde oluşacak bu üçlü yapı ile her seferinde daha büyük projelerin önünün açılacağını ve bu sürecin gerek bölgenin gerekse ülkenin rekabet edebilirlik gücüne katkı sağlayacağını sözlerine ekledi.


Konuşmaların ardından Samsun Teknopark 2017 yılı Olağan Genel Kurulu’nda seçimli bir toplantı yapılarak, oylamalarla yeni yönetim kurulu belirlendi. Toplantıda ilk olarak 2016 yılı faaliyet raporu görüşüldü. Raporda yıl içerisinde Teknopark bünyesinde yürütülen projeler ve eğitimlerden bahsedildi. Sonrasında gündem maddelerine geçilip maddeler üyelerle istişare edilerek görüşüldü. Toplantı bilanço, gelir tablosu ve diğer finansal raporların okunması ve ibrasının ardından karşılıklı dilek ve temennilerin sunulması ile sona erdi.

 

Samsun Teknopark’ın 2017 yılı Yönetim Kurulu Üyeleri ismen daha sonra açıklanacak. Teknopark’ın yönetim kurulunu teşkil eden kurumlar şu şekilde:

 

1-Ondokuz Mayıs Üniversitesi

2-Anakent İmar İnşaat Ticaret Limited Şirketi

3-Samsun Ticaret ve Sanayi Odası

4-Samsun Yatırım İzleme ve Koordinasyon Başkanlığı

5-Ondokuz Mayıs Üniversitesi Vakfı

6-Ulusoy Un A.Ş

7-Adeka İlaç Sanayi A.Ş