Samsun Tarım Fuarı Kapılarını Açtı
TÜYAP Tüm Fuarcılık Yapım A.Ş. tarafından TARMAKBİR, Türk Tarı Alet ve Makineleri İmalatçıları Birliği işbirliğinde Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı başta olmak üzere Samsun Valiliği, Samsun Büyükşehir Belediyesi, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü, Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri Merkez Birliği, Türkiye Ziraat Odaları Birliği, Samsun Ticaret ve Sanayi Odası, Samsun Ticaret Borsası ve Ziraat Mühendisleri Odası Samsun Şubesi destekleri ile hazırlanan "Samsun Tarım Fuarı" yoğun katılımla açılışını gerçekleştirdi.
Samsun Tarım Fuarı Kapılarını Açtı

Tarım ve hayvancılık sektöründeki gelişmeleri ve yenilikleri ilgililere topluca sunmayı hedefleyen "Samsun Tarım Fuarı"; tarımsal mekanizasyon, traktör, sulama sistemleri, bitki besleme, yem, ilaçlama, tohum, hayvancılık ekipmanları gibi sektörlerin ve 140 civarında markanın yer aldığı fuara Gürcistan, Azerbaycan, Irak, KKTC ve Ürdün'den iş adamları katıldı.
Samsun Ticaret Borsası gibi, bölgede faaliyet gösteren birçok kamu kurum ve kuruluşu faaliyetlerini tanıtmak için kendi stantlarını açtı. Standımız yerli ve yabancı konuklardan büyük ilgi gördü.
Açılış törenine Samsun Vali Yardımcısı Faruk Necmi Kurt, Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Samsun Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Salih Zeki Murzioğlu, İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürü Kadir Güven ile davetliler katıldı.