bedava bonus bedava bonus bedava bonus
Gıda Osb İçin Borsadan Yeni Bir Adım....
Gıda OSB İçin Borsadan Yeni Bir Adım....
Gıda Osb İçin Borsadan Yeni Bir Adım....

Samsun Ticaret Borsasının ev sahipliğinde, Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya YILMAZ, Samsun Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Salih Zeki MURZİOĞLU, Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Turan ÇAKIR, iş adamı Fahrettin ULUSOY ile borsa esnafının katılımları ile Samsun Gıda Borsası içindeki restaurantta gerçekleşen kahvaltı organizasyonunda bir araya gelindi.
Kahvaltının ev sahibi Samsun Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Sinan ÇAKIR yaptığı konuşmada Başkan YILMAZ'dan Gıda OSB'nin yerinin büyütülmesi ve yeni bir Organize Sanayi Bölgesi kurulması için destek istedi. ÇAKIR, her iki projenin de kent ekonomisine büyük katkı sağlayacağına inandıklarının altını çizdi.
Kahvaltıda borsa esnafına hitap eden Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya YILMAZ, 30 Mart seçiminde verdikleri destekten dolayı esnafa teşekkür ederek, kentte devam eden değişim ve gelişim ile ilgili bilgiler verdi.
Samsun'un tarihi boyunca geleceğe doğru doludizgin koşma iddia ve ideali taşıyıp bu mücadeleyi verdiğini hatırlatan Başkan YILMAZ, "Artık durum değişti. Devlet yatırım konusunda elini ayağını çekince zor ayakta duran Samsun, ayakta durmayı öğrendi. Şimdi Gıda OSB'yi büyütmeyi, lojistik köyü, fuar kongre merkezini konuşuyoruz. Bu değişim ve gelişim adım adım gerçekleştiriyor. Gıda OSB'nin yerini büyütmeye yönelik bir talep varsa bütün katkıyı vermeye hazırım. Et tahsisli alanda Gıda OSB'nin büyütülmesine dair ekibimle beraber elimizden geleni yapacağız. Bundan hiç tereddüdünüz olmasın. Yeni OSB'nin yeriyle ilgili durum şu.  Dikbıyık sahillerinde yapmamız çok zor. Çünkü bu hazine arazileri tarım ve sulak araziler olarak koruma altına alınmış durumda. Ama çare bulmalıyız. Konuyu enine boyuna ele alıp araştıracağız." dedi.
"Üreticiler için OSB'lerde yeni alanlar oluşturulacak"
Kent merkezinde üretim yapmak isteyip de boş alan bulamayan üreticiler için yeni bir çalışma başlatacaklarını açıklayan Başkan Yusuf Ziya YILMAZ, "Eylül ayının sonunda yeni bir çalışma başlatıyoruz. Kirazlık'ta Petrol Ofisi dolum tesislerini az geçtikten sonra örnek sanayi bölgesi sahilinden denize doğru bir mendirek inşaatına başlıyoruz. O mendireği aşağı yukarı bin dönümlük bir alanla kuşatacağız. Örnek ve İlkadım sanayi sahillerinde yeni bir dolgu alanı oluşturacağız. Bu dolgu alanının yeni sanayi tesisleri için kullanılması zor ama depolama tesisleri için kullanabileceğimizi düşünüyoruz. Organize sanayi, Örnek ve İlkadım sanayi bölgelerindeki gerek petrol gerekse lojistikle ilgili depolama işi yapanları bu alana kaydırabilir, üretim yapmak isteyenlere de bu sayede yer açabiliriz dişe düşünüyoruz. Bu dolgu alanını da iki sene içinde yapıp 2016 sonunda bitireceğiz. Bin dönüm daha büyütebilir miyiz acaba diye de DLH, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile konuşuyoruz. Pek istemiyor ama bu ihtiyacı duyuyoruz." bilgisini verdi.