İlimizde gerçekleştirilen projeler ve genel ekonomik durum hakkında fikir alışverişinde bulunulan toplantıda, Başkan Çakır dünya hububat fiyatları ve ülke içindeki üretim, arz ve talep dengeleri konusunda Sayın Kırcalı’ya açıklamalar yaptı.
İlimiz dış ticaretine büyük katkı sağlayan akredite gıda laboratuvarımızı gezen Sayın Kırcalı, her cihazın başında durarak Başkan Çakır ve Laboratuvar yetkililerinden bilgi aldı. Samsun Ticaret Borsası Özel Gıda Kontrol Laboratuvarı tarafından devam ettirilen güdümlü proje hakkında da bilgi alan Sayın Kırcalı, bu projenin Samsun’un ve Bölgenin çok ihtiyaç duyduğu bir konuya kesin çözüm getireceğini belirtti.