14 Mayıs Dünya Çiftçiler Günü'nü Kutluyorum.
Dünya nüfusunun hızla arttığı, kuraklık ve açlık manzaralarının gözler önüne serildiği, her geçen gün doğal kaynakların biraz daha azaldığı günümüzde, insanlığın temel gereksinimlerimizi karşılayan tarımsal üretim; gelişmişlik düzeyi ne olursa olsun tüm ülkeler için hayati önem taşımaktadır.

Güçlü ve refah bir Türkiye için milli ekonomimizde çok önemli bir yere sahip olan tarım sektörünün ve çiftçilerimizin sorunlarının bilinmesi ve bunlara gerçekçi çözümler üreten bir çalışma içerisinde sürdürülebilir tarım stratejileri ile mümkün görülmektedir.
Ülkemiz ekonomisinde ciddi bir paya sahip olan ve Ulu Önder Atatürk’ün milli ekonominin temeli saydığı, tarımsal üretimin her kademesinde el emeği ve alın teri olan çiftçilerimizin, üretim ve verimliliğinin artırılması, hayat standartlarının yükseltilmesi, ürettikleri ürünlerin dünya pazarlarına ulaştırılması, tarım sektörünün istihdam ve sosyal kalkınma alınması, tarımsal kalkınmada büyük yol almamızı sağlayacaktır.
Toprağın bereketinin üretime, üretimin zenginliğe dönüşmesi, çiftçimizin ekerken de biçerken de yüzünün güleceği günler dileğiyle, 14 Mayıs Dünya Çiftçiler Günü'nü kutluyorum. 

Sinan ÇAKIR Yönetim Kurulu Başkanı