Başkan Çakır‘a Zirve Plaketi ...
19 Eylül 2019 Perşembe
Ankara Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Gürsel Baran tarafından, Anadolu’nun geleneksel ve yöresel ürünlerinin Ankara’dan Dünya’ya açılması amacıyla gerçekleşen “II. Uluslararası Coğrafi İşaretli Ürünler Zirvesi” kapsamındaki Coğrafi İşaretler Fuarı”na Borsamızın ve Samsunumuzun katılımından dolayı Yönetim Kurulu Başkanımız Sayın Sinan Çakır ‘a teşekkür plaketi verildi…
Başkent’te Samsun Zirve Yaptı...
19 Eylül 2019 Perşembe
Ankara Ticaret Odası (ATO) tarafından gerçekleştirilen, Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Sayın Emine Erdoğan tarafından açılışı yapılan “II. Uluslararası Coğrafi İşaretli Ürünler Zirve”si renkli etkinliklere ev sahipliği yaptı. Samsun standı büyük ilgi görürken, zirvede coğrafi işaretli ürünlerin ulusal ve uluslararası boyutta tanıtılması ve ticarileştirilmesi amaçlanıyor.
Samsun'un Coğrafi İşaretli Ürünleri Zirveye Çıkacak
17 Eylül 2019 Salı
TÜRKİYE’ nin dört bir tarafından gelecek yöresel lezzetlerimiz ve ürünlerimiz “Anadolu’dan Dünya’ya” temasıyla uluslararası zirvede buluşacak. 19-20-21 TÜRKİYE’ nin dört bir tarafından gelecek yöresel lezzetlerimiz ve ürünlerimiz “Anadolu’dan Dünya’ya” temasıyla uluslararası zirvede buluşacak. 19-20-21 Eylül tarihleri arasında Ankara ATO Congresium’ da düzenlenecek zirvede Samsun’da yerini alacak. Samsun Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Sinan Çakır, “Ürünlerimizi hem ulusal hem de uluslararası boyutta tanıtma fırsatı bulacağız” diyerek, “Coğrafi işaretli ürünlerin ticaret hacmi dünyada 200 milyar doları aşıyor” dedi.
“Coğrafi İşaretler Ürünler Zirvesi” Öncesi Samsun Olarak Bir Araya Geldik…
11 Eylül 2019 Çarşamba
Samsun ili Oda ve Borsa Genel Sekreterleri "Coğrafi İşaretli Ürünler Zirvesi" hazırlıklarını görüşmek için Samsun Ticaret Borsasında bir araya geldi.
Samsun Cumhuriyet Başsavcısı Sayın Mehmet Sabri Kılıç Borsamızı Ziyaret Etti...
11 Eylül 2019 Çarşamba
Tarsus Cumhuriyet Başsavcısıyken Hakimler ve Savcılar Kurulunun (HSK) kararnamesiyle Samsun Cumhuriyet Başsavcılığı görevine atanan Sayın Mehmet Sabri Kılıç Samsun Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Sinan Çakır’a iadeiziyarette bulundu.
Günhan Ulusoy 40 Yaş Altı En Güçlü 40 Ceo Listesinde 4. Sırada...
27 Ağustos 2019 Salı
Ekonomist Dergisi tarafından her yıl yayınlanan "40 Yaş Altı En Güçlü 40 CEO" araştırmasının 2019 yılı sonuçları yayınlandı. Yönetim Kurulu Başkan Yardımcımız ve üyemiz Ulusoy Un A.Ş.’nin Yönetim Kurulu Başkanı Günhan Ulusoy, listede bu yıl 4. sırada yer alarak bizleri gururlandırdı…
Samsun Uçak Seferleri Planlamasına İlişkin Ortak Basın Açıklaması Yapıldı....
26 Ağustos 2019 Pazartesi
Samsun Ticaret Borsası’nın da aralarında bulunduğu 14 oda/borsa ve sivil toplum kuruluşu temsilcisi, Samsun uçak seferlerinin sürekli değişmesi, sıklıkla iptal edilmesi ya da elverişsiz saatlere sefer planlamalarının yapılmasına ortak tepki için bir araya geldi. Yönetim Kurulu Başkanımız Sinan Çakır’ın iştirak ettiği toplantıda Ortak Basın Metnini Samsun TSO Yönetim Kurulu Başkanı Salih Zeki Murzioğlu basın mensuplarına nakletti.
Samsun Lojistik Merkez Yönetim Kurulu Toplantısı Gerçekleşti...
19 Ağustos 2019 Pazartesi
Samsun Lojistik Merkez Yönetim Kurulu Toplantısı Samsun Valisi Sayın Osman Kaymak başkanlığında gerçekleştirildi.
Büyükelçiler Zirvesi Samsunda...
9 Ağustos 2019 Cuma
Başkan Çakır, Dışişleri Bakanı Sayın Çavuşoğlu’ na ticaret yapılan çeşitli ülkelerle ilgili talepleri arz etti.
TMO Fındık Müdahale Alımlarına Başlıyor...
7 Ağustos 2019 Çarşamba
Bilindiği üzere Toprak Mahsulleri Ofisi, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN'ın talimatları doğrultusunda fındık piyasalarında istikrarın sağlanması, üreticilerin pazarlama sorunlarının ortadan kaldırılarak, depolama ve finansman ihtiyaçlarının giderilmesi amacıyla kabuklu fındık alımlarına başlayacaktır.
 1   2   3   »