KOSGEB, Markalaşma ve Kurumsallaşma Yolunda Kobi'leri Destekliyor.
24 Şubat 2015 Salı
Kaynak; KOSGEB
KOBİ Proje Destek Programı kapsamında 100 Milyon TL’lik bütçe ile “KOBİ’lerin Yönetim Becerilerinin ve Kurumsal Yetkinliklerinin Geliştirilmesi” ve “KOBİ’lerin Markaya Yönlendirilmesi” konu başlıklarında projeleri desteklenecektir. Son başvuru tarihi 20 Mart 2015’tir.
Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Tarafından Yürütülen Sanayi Tezleri Programı ( San-Tez ) 2015 Yılı Teklif Çağrısı Yayınlanmıştır!
10 Şubat 2015 Salı
Kaynak; Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı
2015 yılı San-Tez Programı başvuruları 02 Şubat 2015 tarihinden itibaren başlayacaktır. Başvurular yıl içerisinde sürekli olarak alınacak olup, proje yürütücüsü akademisyen tarafından on-line olarak Ar-Ge web portalı (biltek.sanayi.gov.tr) adresi üzerinden yapılacaktır.
Hayvancılık Yatırımları Hibe Desteği
30 Ocak 2015 Cuma
Kaynak; T.C. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı
Hibe desteğinde büyükbaş için en az 10 baş anaç, en çok 49 baş anaç kapasiteli, küçükbaş için en az 100 baş anaç, en çok 200 baş anaç kapasiteli yeni ahır ve ağıl yapımı, tadilatı ve kapasitelere uygun damızlık erkek materyal (boğa, koç, teke) alımı için hibe desteği sağlanacaktır.Başvuru yapanlar arasında uygun görülenlere yeni inşaat ve tadilat için yüzde %50,damızlık boğa, koç ve teke alımı için ise yüzde 80 hibe desteği verilecektir. Hibe desteği 2014-2018 yılları arasında uygulanacaktır.
Kırsal Kalkınma ( Ipard ) Programı 13. Başvuru Çağrı İlanı Yapıldı.
11 Kasım 2014 Salı
Kaynak; TKDK
Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığının ilgili kuruluşu olan Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK), Türkiye Cumhuriyeti adına Avrupa Birliği’nin Katılım Öncesi Mali Yardım Aracı olan IPA’nın Kırsal Kalkınma Bileşeni kapsamında uygulanacak yatırımlara ilişkin 10 KASIM 2014tarihinde On Üçüncü Başvuru Çağrı İlanına çıkmış bulunmaktadır.
IPARD Programı Kapsamında Yenilenebilir Enerji Yatırımları
11 Kasım 2014 Salı
Kaynak; TKDK
IPARD Programı kapsamında İşletmenin/Tesisin kendi tüketimine yönelik yenilenebilir enerji yatırımları destek kapsamına alınmıştır.
1507 - TÜBİTAK KOBİ Ar-Ge Başlangıç Destek Programı
30 Ekim 2014 Perşembe
Kaynak; TÜBİTAK
Projelere program kapsamında sağlanacak desteklerle KOBİ’lerin, teknoloji ve yenilik kapasitelerinin geliştirilerek daha rekabetçi olmaları, sistematik proje yapabilmeleri, katma değeri yüksek ürün geliştirebilmeleri, kurumsal araştırma teknoloji geliştirme kültürüne sahip olmaları, ulusal ve uluslararası destek programlarında daha etkin yer almaları hedeflenmektedir.
KOBİ Proje Destek Programı
30 Ekim 2014 Perşembe
Kaynak; KOSGEB
İşletmelerin; üretim, yönetim-organizasyon, pazarlama, dış ticaret, insan kaynakları, mali işler ve finans, bilgi yönetimi ve bunlarla ilişkili alanlarda sunacakları projeler desteklenmektedir.
Başvuru Formu Hazırlama
1 Ocak 2014 Çarşamba
Kaynak; T.C. Avrupa Birliği Bakanlığı
Başvuru Formu Hazırlama eğitim modülü sayesinde başvuru formu içeriğini kavrayabilirsiniz.
Proje Terimleri Sözlüğü
1 Ocak 2014 Çarşamba
Kaynak; T.C. Avrupa Birliği Bakanlığı
AB Bakanlığı'nın hazırlamış olduğu Proje Terimleri Sözlüğü tüm çalışmalarınızda size kaynak olacaktır.
Online Eğitim Modülleri
1 Ocak 2014 Çarşamba
Kaynak; T.C. Avrupa Birliği Bakanlığı
AB Bakanlığı'nın hazırlamış olduğu, hibe programlarına başvuru eğitim modülüne hoşgeldiniz.