Yeni Hizmet Binası İçin İlk Kazma Vuruldu...
Samsun Ticaret Borsası ve Samsun Ticaret ve Sanayi Odası’nın bir arada olacağı yeni hizmet binasına ilk kazma kesilen kurban ve edilen dualarla birlikte vuruldu.
Yeni Hizmet Binası İçin İlk Kazma Vuruldu...

Samsun Ticaret ve Sanayi Odası ile Samsun Ticaret Borsası’nın, Canik İlçesi Yenimahalle’de 19 Mayıs Stadyumu’nun arkasında 1216 Ada 7 nolu parselde, çevre yoluna cephesi bulunan 2 bin metrekarelik alana yapacağı yeni hizmet binasına ilk kazma vuruldu.


Resmi temel atma törenin önümüzdeki günlerde yapılacağı yeni hizmet binası için dün kurban kesildi ve dua edildi. Samsun Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Sinan Çakır, Samsun Ticaret Borsası Meclis Başkanı Ahmet Takış ve Yönetim Kurulu Üyeleri,  Samsun Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Salih Zeki Murzioğlu, Samsun TSO Meclis Başkanı Aydın Özvatan, Yönetim Kurulu Üyeleri, edilen dualara eşlik ederek; yeni hizmet binasının ilk kazma vurma anına tanıklık etti.


Çakır: “En kısa sürede hizmete girecek”

Uzun ve yorucu bir süreçten sonra yeni hizmet binasına başlamanın mutluluğu içinde olduklarını kaydeden Samsun Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Sinan Çakır ise, “Samsun ekonomisine yön veren iki kardeş kuruluş ile Samsun’a yakışır, üyelerine çağın gerektirdiği gibi daha kaliteli ve verimli hizmet verebilecek hizmet binamızı inşallah kısa sürede yapmayı hedefliyoruz” dedi.


Murzioğlu: “Samsun’a yakışır bir hizmet binası olacak”

Odalar ve Borsalar hem 5174 sayılı kanundan almış oldukları görevleri en iyi şekilde yerine getirebilmeleri, hem de üyelerine vermiş oldukları hizmetin kalite ve hızının artırılarak kapasitesinin geliştirilebilmesi için iyi ve gelişmiş bir altyapıya sahip olmaları gerekmektedir. Her iki meslek kuruluşu; kanunda verilen görevlerle sınırla kalmayıp, kentin ekonomik gelişimine katkı sağlamak adına proje üreten, projelere katkı sağlayan bir misyona da sahiptir. Ulusal ve uluslararası ölçekte pek çok projeye imza atan, faaliyet gerçekleştiren her iki meslek kuruluşunun bu hizmetleri yerine getirdiği mevcut hizmet binaları ne yazık ki oldukça yetersiz kalmakta ve Samsun’a yakışmayan bir tablo sergilemektedir. Hizmet kalemlerimizin artması, personel sayımız ve binanın fiziksel kapasitesinin yetersizliği ile yıpranmışlığı nedeniyle yeni, kapsamlı ve daha fazla imkan sunabilecek bir hizmet binasına ihtiyacımız olduğu yıllardır aşikardı. Bugün Odamız için tarihi bir gün. Oda yönetimi olarak bizim üyelerimize yeni hizmet binası sözümüz vardı. Bunun ilk adımını atmanın mutluluğu içindeyiz. Samsunumuza yakışır çok güzel bir hizmet binası arzuluyoruz. İnşallah Samsunumuza ve üyelerimize modern bir hizmet binasını en kısa sürede kazandıracağız. Önümüzdeki günlerde üyelerimizin de katılımıyla hizmet binamızın resmi temel atma törenini gerçekleştireceğiz” diye konuştu.