Türkiye Teknolojik Buluşması Samsun’da Gerçekleştirildi…
Sanayi Devrimi'nden daha büyük, daha etkili ve daha hızlı bir devrim yaşanıyor, Dijital Devrim ve biz bunu ıskalamamalıyız…
Türkiye Teknolojik Buluşması Samsun’da Gerçekleştirildi…

TOBB ve Türk Ekonomi Bankası iş ortaklığı ile Turkcell ana sponsorluğunda organize edilen Türkiye Teknoloji Buluşmaları Samsun Ticaret Borsası ve Samsun Ticaret ve Sanayi Odası ev sahipliğinde gerçekleşti.


İş dünyasının teknolojik ihtiyaçlarının ele alındığı toplantıda konuşan Samsun Ticaret Borsası Başkan Yardımcısı Günhan Ulusoy sözlerine “Silahlı Kuvvetlerimizin azim ve kararlılıkla yürütmekte olduğu Zeytin Dalı Harekâtının zafer kazanarak sonuçlandırılması temennisiyle kahraman askerlerimize muvaffakiyetler diliyorum. Allah yar ve yardımcımız olsun” diye başladı.


Konuşmasına devam eden  Ulusoy, "Telefon 1878'de icat edildiğinde demir yolu lokomotifi üreticileri için bu bir tehlike değildi. Çünkü telefonun 100 milyon kullanıcıya ulaşması 75 yıl aldı. Cep telefonu icat edildikten 16 yıl sonra 100 milyon kullanıcıya ulaştı. İnternet 7, Facebook 4 yılda, Instagram 2 yılda, en çarpıcı ise Candy crush 1 yılda 100 milyon kullanıcıya ulaştı. Biz 100 yıl önceki akranlarımıza göre çok farklı bir dünyanın içerisindeyiz. Türkiye bu noktada kötü bir noktada değil. Kullanıcı sayısına göre dünyada Facebook'ta 6'ıncı Instagram'da 4'üncü sıradayız. Bunlarla haşır neşiriz. Ama bunların faydalarından nasiplenmek için dijital dönüşüme ayak uydurmamız lazım" diye konuştu.