TKDK’dan 250 Milyon Avro’luk Dev Hibe Desteği
Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK) Samsun İl Koordinatörü Sayın Dr. Bülent Turan IPARD II programı kapsamında 5. Başvuru çağrı ilanı hakkında detaylı bir sunum yaptı ve üyelerimizin sorularını cevapladı.
TKDK’dan 250 Milyon Avro’luk Dev Hibe Desteği

Toplantıya Meclis Başkan Yardımız Serkan Seyhan, Yönetim Kurulu Üyemiz Fatih Güneri, Genel Sekreterimiz Ahmet Aliyazıcı da iştirak ettiler.

 

TKDK Samsun İl Koordinatörü Sayın Dr. Bülent Turan “Tarım ve Orman Bakanlığının ilgili kuruluşu olan Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK), IPARD II Programı kapsamında, 250 milyon Avro Hibe Destek Bütçesi ile 16 Şubat 2019 tarihinde 5.  Başvuru Çağrı İlanına çıkmış bulunmaktadır.

 

Kurumumuz, bu çağrı döneminde, “Hayvancılık Sektörü” ile “İşleme ve Pazarlama Sektörü”ne yönelik yatırımlara % 40 ila %70 arasında değişen oranlarda hibe desteği verecektir.

 

TKDK Samsun İl Koordinatörlüğü olarak 2011 yılında yayımlanan ilk çağrı dönemimizden itibaren yatırımcılarımıza hibe desteği vermekteyiz. Samsun ilimizde yürütülen IPARD Projeleri kapsamında yaklaşık 2.500 kişinin istihdamı sağlanmıştır. Samsun İl Koordinatörlüğümüz IPARD Programı kapsamında desteklenen proje sayısında birinci, yapılan ödeme tutarında da ilk sıralarda yer almaktadır.

 

“Hayvancılık Sektörüne” yönelik yatırımlar kapsamında hazırlanacak olan projelerinin kabulü 08 Nisan 2019-17 Mayıs 2019 tarihleri arasında, “İşleme ve Pazarlama Sektörüne” yönelik yatırımlar kapsamında hazırlanacak olan projelerin kabulü ise 08 Nisan 2019-24 Mayıs 2019 tarihleri arasında yapılacak.” dedi.

 

Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK) Samsun İl Koordinatörü Sayın Dr. Bülent Turan’a katkılarından dolayı teşekkür ederiz.