Sinan ÇAKIR; “Birlik ve Beraberliğin Aşamayacağı Hiçbir Engel, Saramayacağı Hiçbir Yara Yoktur.”
Samsun Ticaret Borsası ile Samsun Ticaret ve Sanayi Odası, geçtiğimiz Salı günü meydana gelen ve özellikle Canik ilçesinde etkili olan sel felaketi sonucu mağdur olan aileleri unutmadı.

İlk etapta gıda, battaniye ve nevresim gibi elzem ihtiyaç malzemelerini tedarik ederek Valilik kanalıyla selzedelere ulaştıran Samsun Ticaret Borsası ile Samsun Ticaret ve Sanayi Odası, Ramazan ayında üyelerine verecekleri iftar yemeklerini de iptal ederek, buraya ayrılan ödenekleri de sel zedeler için kullanma kararı aldı. Samsun Ticaret ve Sanayi Odası ile Samsun Ticaret Borsası ayrıca, afetten zarar gören vatandaşlara destek sağlamak için de Halk Bankası Samsun Şubesine [Şube Kodu:656, Hesap No: 79000010, IBan No TR28 0001 2009 6560 0079 0000 10] ‘Samsun TSO Sel Felaketi’ adı altında da yardım hesabı açtırdı.

Yönetim Kurulu Başkanı Sinan ÇAKIR “Yardımların dağıtımını valilik kanalı ile gerçekleştiriyoruz. Ancak takdir edersiniz ki, daha fazlasına ihtiyaç var. Birlik ve beraberliğin aşamayacağı hiçbir engel, saramayacağı hiçbir yara yoktur. Ramazan aylarında birlik ve beraberliğimizi güçlendirmek adına düzenlediğimiz iftar yemeklerimizi de gerçekleştirmeyeceğiz. İftar yemekleri için ayırdığımız ödenekleri afetzedelerimize destek olmak üzere ayni yardım olarak dağıtacağız. Tüm kurum-kuruluşlar ile sivil toplum örgütlerinin temsilcilerinin de aynı hassasiyeti göstermelerini diliyoruz.” Dedi.