Samsun'a Sanayi Müjdesi....
Samsun İş Dünyası ile Buluşma' programında Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak Samsunlu iş adamlarıyla bir araya geldi. Samsun Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Sinan Çakır’ın da iştirak ettiği toplantıda iş dünyası ve ekonomik konular masaya yatırıldı.
Samsun'a Sanayi Müjdesi....

Samsun İş Dünyası ile Buluşma' programında Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak hem Türkiye geneline hem de Samsun’a müjdeli haberler verdi.

 

Bakan Berat Albayrak, “Samsun, üretim şehri, sanayi şehri. Sanayi ve Organize Sanayi Bölgesi özelinde inşallah eski liman bölgesindeki arazi ile ilgili süreci ben de takip ediyorum. Vekillerimiz zaten her gün takip ediyorlar. Burada da yakında inşallah güzel bir müjde vereceğiz. Bunun ötesinde burayı yaptık. OSB ya da sanayi bölgesi. Burada yatırımlar yapacağız değil mi? İnşallah açıkladığımız paketlerle yine sürdürülebilir ve sağlıklı büyüme için burada yatırım yapacak olan firmalarımızı da 3 kamu bankamızla birlikte bizim meşhur ivme paketi ile birlikte uzun vadeli, uygun kaynakla hızlı yatırıma dönüşmesi için sonuna kadar destek vermeye devam edeceğiz. Sadece bugün itibarıyla ivme paketindeki tahsis rakımı 25 milyarı, kredi kullanılan rakam 10 milyar TL’yi geçti. Bu sadece son 4-5 aydaki rakam. Tüm bu pozitif trend, tüm finans sektörümüzde düşmeye devam ediyor. Daha da iyi olacak bundan hiç kimsenin şüphesi olmasın. Bugün Samsun’da gerek kamu bankalarımız, gerek gelir idaresindeki arkadaşlarımızla konuşmamızın akabinde iş adamlarıyla soru-cevap bölümünde konuşmaya devam edeceğiz. Toplantımıza katılan herkese teşekkür ediyorum” diye konuştu.