Borsamız Beş Yıldızlı Hizmet Veren Oda/borsalar Arasındaki Yerini Aldı.
Türkiye’deki 40 Oda/Borsa ile birlikte “Akredite” olmak için değerlendirmeye alınan Samsun Ticaret Borsası, yapılan denetimler sonucunda üstün başarı göstermiş ve en yüksek ikinci puanı alarak “Beş Yıldızlı” Oda/Borsalar arasındaki yerini almıştır.
Borsamız Beş Yıldızlı Hizmet Veren Oda/borsalar Arasındaki Yerini Aldı.

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri IŞIK’ın katılımı ve TOBB Başkanı HİSARCIKLIOĞLU’nun ev sahipliğinde düzenlenen 10. Dönem Oda-Borsa Akreditasyon sertifika törenine Samsun Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Sinan ÇAKIR, Meclis Başkanı Ahmet TAKIŞ,  Genel Sekreter Ahmet ALİYAZICI, Genel Sekreter Yardımcısı G. Şengül YILMAZ ve Akreditasyon Sorumlusu Elif MERCAN ÜNYELİ İştirak etmişlerdir.
10. Dönem Oda-Borsa Akreditasyon sertifika töreninde,  Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri IŞIK, TOBB Başkanı M.Rifat HİSARCIKLIOĞLU ile Başkan Yardımcısı Halim METE’nin elinden Akreditasyon belgesini alan Samsun Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Sinan ÇAKIR “2013 yılından itibaren ivmelenen ve bu yıl itibariyle etkilerini iyice hissettiğimiz sürekli değişen gelişen ve hizmet odaklı anlayışın hakim olduğu bir döneme geçtik. Bu dönemde Tarım, Gıda, Hayvancılık Sektöründe ticari faaliyette bulunan üyelerimize, kaliteli hizmeti en hızlı şekilde vermeyi, üye memnuniyetini en üst düzeye çıkarmayı ve sürekli iyileştirmeyi kendimize amaç edindik. Bu çalışmalarımız meyvesini verdi.” dedi.
Sözlerine devam eden ÇAKIR” TOBB’ un üyeye beş yıldızlı hizmet vermeyi amaç edinerek geliştirdiği ve sürekli iyileştirdiği Akreditasyon sistemine dahil olduk. Geçen yıl gerçekleştirilen denetimlerde borsamız üstün bir başarı gerçekleştirerek, en yüksek ikinci puanı alan oda borsa oldu.  Gösterilen bu başarının haklı gururunu yaşıyoruz.
“Bu üstün başarıyla yetinmeyeceğiz.”
Bu belge, borsamızın idari anlamda gelişmiş kurumsal yapısı, fiziksel anlamda modern cihaz ve ekipmanlarla donatılmış laboratuarı, yakın bir tarihte faaliyete geçecek ürün Satış salonu ve sürekli eğitime tabi tutularak kendini geliştiren personelinin bizlere getirisidir.
Ancak biz bu üstün başarıyla yetinmeyeceğiz. Üyelerinin tüm ihtiyaç ve beklentilerini karşılayan, sürekli hizmet çeşit ve kalitesini arttıran, geçmişte olduğu gibi bu günde bölgemizde-ülkemizde yapılan proje ve faaliyetlere öncülük eden, ulusal ve uluslar arası camia ile ilişki ve işbirliğini geliştirmiş örnek gösterilen saygın ve etkin bir kurum olma yolunda sürekli çalışacağız ve daha üst basamaklara tırmanacağız.
“Artık borsamız sadece kanunla kendisine verilmiş görevleri yerine getiren bir kurum değil”
Artık borsamız sadece kanunla kendisine verilmiş görevleri yerine getiren bir kurum değil. Borsamız şu anda üyesinin hukuk danışmanı, üyesinin yatırım yapabilmesi için üyesine proje danışmanı. Üyesine her türlü eğitimin verebilecek düzeyde bir eğitim danışmanı. Üyesinin yabancı dil danışmanı. Tüm üyelerimizi bu hizmetlerden yararlanmaya çağırıyor ve üyelerimizin taleplerini bekliyorum.
Hep bir adım önde gitmeliyiz ve özel sektörü ileriye taşımalıyız. Yani takip eden değil, yönlendiren olmalıyız. Hizmet eden ve hizmet üreten olmalıyız. İşte o zaman proje üretmek isteyen yatırım ve ihracat yapmak isteyen sanayicimize, tüccarımıza faydamız olur. Üyelerimiz borsamıza daha fazla bağlanır ve sahiplenir.” dedi.