bedava bonus bedava bonus bedava bonus
Borsadan Etlik ve Damızlık Tavuk Yetiştiriciliği Bilgilendirme ve İstişare Toplantısı...
Samsun Ticaret Borsası, İş-Kur işbirliği ile Etlik ve Damızlık Tavuk Yetiştiriciliği bilgilendirme ve istişare toplantısı düzenledi.
Borsadan Etlik ve Damızlık Tavuk Yetiştiriciliği Bilgilendirme ve İstişare Toplantısı...

Samsun Ticaret ve Sanayi Odası (STSO) Davut Altan Meclis Salonu'nda düzenlenen toplantıya Samsun Ticaret Borsası Genel Sekreteri Ahmet ALİYAZICI, TKDK il Koordinatörü Dr. Bülent TURAN, Samsun İş-kur İl Müdürü Hasan KILIÇASLAN,  Şube Müdürü Tevfik BİLGİÇ ile etlik ve damızlık tavuk yetiştiricileri katıldı.

Toplantının açılış konuşmasını yapan Samsun Ticaret Borsası Genel Sekreteri Ahmet ALİYAZICI, “Malumunuz olduğu üzere bölgemizde birçok etlik piliç-broiller üretim tesisi faaliyete geçmiş veya geçmek üzeredir. Gerçekleştirdiğiniz veya yapmaya devam ettiğiniz yatırımlarla birlikte bölgemizde yeni bir sektör meydana geldi. Buna bağlı olarak da bu sektörde nitelikli eleman ihtiyacı oluştu. Oluşan bu ihtiyaca cevap vermek üzere Borsamız ve İŞ-Kur birlikteliği ile Etlik ve damızlık tavuk yetiştiriciliği konusunda kurslar açılması planlanmaktadır.” dedi.

Ardından söz alan TKDK il Koordinatörü Dr. Bülent TURAN “ IPAR 9. Proje çağrısı ile başladığımız Etlik ve Damızlık Tavuk Yetiştiriciliği desteklemesiyle Samsun iline bu alanda 26 tesis kazandırdık. Proje çağrılarının tanıtımında borsamızın desteği büyüktür. IPAR 9. 10. 11 .ve 12. Çağrılarında desteklenen kümes sayısı 78’dir. Bunların 38 tanesi faal, 40 tanesi ise faaliyete geçmek üzere veya inşaat halindedir. Gerçekleşen projler ile Samsun da büyük ve gelişmeye açık bir sektör oluşturulmuştur. “ dedi.

Samsun İş-kur İl Müdürü Hasan KILIÇASLAN ise  “istihdam garantili kurslara katılan adaylara kurslara devam ettikleri her gün için 20 (yirmi) tl ödeme İş-Kur tarafından yapılacaktır. Yine kurs sürecinde; Meslek Hastalığı Sigortası ve İş Kazası Sigortası yapılmakta. Herhangi birine bakmakla yükümlü değil ise Genel Sağlık Sigortası Prim Giderleri de eğitim süresince İŞ-KUR tarafından karşılanacaktır.” dedi.

Samsun İş-kur Şube Müdürü Tevfik BİLGİÇ ise “Etlik ve Damızlık Tavuk Yetiştiriciliği Modüler programı” hakkında katılımcıları bilgilendirdi. Konuşmasının ardından katılımcıların sorularını yanıtladı.

Kapanış konuşmasını yapan Samsun TB Genel Sektere Ahmet ALİYAZICI eğitim programının yetiştiriciler ile yapılacak olan görüşmeler doğrultusunda planlanacağını belirterek firma yetkililerine toplantıya katılımlarından dolayı teşekkür etti.