6 Samsun Firması Türkiye’nin İlk 500 Büyük Sanayi Kuruluşu Listede Yer Alarak Samsunu Gururlandırdı...
Samsun Ticaret Borsası (STB) Yönetim Kurulu Başkanı Sinan ÇAKIR, İstanbul Sanayi Odası (İSO) tarafından açıklanan Türkiye’nin ilk 500 Büyük Sanayi Kuruluşu arasına giren 6 Samsun firmasını başarılarından dolayı kutladı.
6 Samsun Firması Türkiye’nin İlk 500 Büyük Sanayi Kuruluşu Listede Yer Alarak Samsunu Gururlandırdı...

İstanbul Sanayi Odası (İSO) tarafından hazırlanan Türkiye’nin 500 Büyük Sanayi Kuruluşunun 2020 yılı raporu açıklandı. 2020 yılı raporu sonuçlarına göre üretimden net satışlara göre Türkiye’nin İlk 500 Büyük Sanayi Kuruluşu listesinde 2019 yılında 3 firmayla giren Samsun, 2020 yılında ise 6 firmayla yer aldı.

 

Samsun Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Sinan ÇAKIR, “ Başta listede yer alan Üyelerimiz Ulusoy Un San. ve Tic. A.Ş. (345. sırada) , Özyılmaz Fındık Tic. ve San. Ltd. Şti. (408 sırada) ve Vezirköprü Orman Ürünleri ve Kağıt San. A.Ş. (497. sırada) olmak üzere, listeye girerek Samsun’un gururu olan, tüm zorlu süreçlere rağmen üretmeye devam edip ülkemizin kalkınmasına katkı sağlayan tüm firmalarımızı tebrik ediyorum.” dedi.

 

 

Listede yer alan diğer firmalarımız ise Yeşilyurt Demir Çelik Endüstrisi ve Liman İşletmeleri Ltd. Şti. (87. sırada), Sampa Otomotiv San. ve Tic. A.Ş. (329. sırada), Borsan Kablo Elektrik Aydınlatma İnş. San. ve Tic. A.Ş. (470. sırada)‘ dir.