2018 Yılının Son Meclis Toplantısı Yapıldı...
Samsun Ticaret Borsası’nın son meclis toplantısında 2019 yılı bütçesi onaylandı. Buna göre, 2019 yılı gelir- gider bütçesi 3 milyon 100 bin TL olarak belirlendi.
2018 Yılının Son Meclis Toplantısı Yapıldı...

Samsun Ticaret Borsası 2018 yılının son meclis toplantısını Gıda Borsası Sitesi Ticaret Borsası hizmet binasında Meclis Başkanı Ahmet Takış başkanlığında yaptı.

Meclis gündem maddelerinden biri olan yönetim kurulunun 2018 yılı faaliyet raporu değerlendirip, 2019 yılı bütçesini oy birliği ile kabul etti.


Samsun Ticaret Borsası’nın 2019 yılı bütçesi 3 milyon 100 bin TL olarak belirlenirken, Meclis Başkanı Ahmet Takış, “Sunumu yapılan raporda 2018 yılı bütçe hedeflerinin başarı ile tamamlandığını görüyorum. Bu başarılı yönetim nedeniyle Yönetim Kurulu Başkanımız Sinan Çakır’ın şahsında Yönetim Kurulu üyesi arkadaşlarımızın hepsine teşekkürlerimi sunuyor, tebrik ediyorum. 2019 yılı bütçemizde borsamızın plan ve programları çerçevesinde, fayda ve maliyet unsurları da dikkatle göz önüne alınarak hazırlandı” dedi.


Yeni bütçe hazırlanırken, borsanın son 11 aylık gelir ve giderlerinin dikkate alındığını ifade eden Samsun Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Sinan Çakır ise, “Borsa bütçesi hazırlanırken rasyonellik, iktisadilik ve verimlilik prensipleri göz önüne alınarak gelir ve gider tahminleri yapıldı. Bütçemizi de aşmayacak şekilde üyelerimizin ve Samsun’umuzun bir adım daha ileri gitmesi için elimizden gelen desteği yapmaya devam edeceğiz” diyerek sözlerine şöyle devam etti:


“2019 yılının üyelerimiz ve tüm iş dünyamız için sağlıklı, mutluluk içinde ve bereket dolu bir yıl olmasını diliyor, dünyamıza ise barış ve huzur getirmesini temenni ediyorum. ”