Webinar: Covıd-19 Sonrası Ekonomi ve Risk Yönetimi

ANA SAYFA | MEDYA | Etkinlik Takvimi | Etkinlik Listesi | 8 Haziran 2020 Pazartesi

Erkin Şahinöz, birçok soruya cevap vereceği Covid-19 Sonrası Ekonomi ve Risk Yönetimi eğitiminde finans alanında doğru öngörülerde bulunmak için kurumlara hangi yapısal değişimlere yatırım yapılması gerektiğini anlatıyor.

Webinar: Covıd-19 Sonrası Ekonomi ve Risk YönetimiEtkinliğin Tarihi : 11 Haziran 2020 Perşembe
Etkinliğin Saati : 13:00 / 14:00
Etkinliğin Yeri : Online


Çin'in Wuhan kentinde ortaya çıktıktan sonra kısa sürede tüm dünyaya yayılan yeni tip koronavirüs (Covid-19) küresel anlamda insan sağlığını tehdit ederken aynı zamanda salgının ekonomik etkileri ve bu etkilerin ortaya çıkardığı sonuçlar iş dünyasını çok yakından ilgilendiriyor. Salgın sürecinin üretimden ticarete yansımasına kadar birçok etkisi yeni tedbirlerin alınmasını ve etkili stratejilerin üretilmesini gerekli kılıyor.


Ekonomist Erkin Şahinöz, küresel salgının ekonomik etkilerini hızla yönetebilmenin önemini ve salgın sonrası yaraları sarmanın yöntemlerini “Covid-19 Sonrası Ekonomi ve Risk Yönetimi” eğitiminde anlatıyor.

  • Covid-19 sonrasında dünya ekonomisi hangi geri dönülmez yola girecek?
  • Salgın sonrası devletler, kurumlar ve bireyler hangi alışkanlıklarını değiştirmek zorunda kalacak?
  • Salgın, dijital dönüşümün etkilerini nasıl hızlandırdı?
  • Finansal açıdan Türkiye’yi ve dünyayı hangi problemler bekliyor?
  • Salgının ekonomik etkilerini en aza indirmek için üreticiler neler yapmalıdır?
  • Pandeminin KOBİ’ler üzerindeki etkileri neler?


Seminere katılmak için aşağıdaki linkten ön kayıt yapınız. Ön kayıt yapan katılımcı adaylarına 11.06.2020 Perşembe günü saat 11:00'de SMS ve mail yoluyla zoom toplantı linki gönderilecektir.

ÖN  KAYIT  İÇİN  TIKLAYINIZ

ERKİN ŞAHİNÖZ KİMDİR?

İstanbul doğumlu olan Erkin Şahinöz, lisans eğitimini Boğaziçi Üniversitesi Makina Mühendisliği’nde tamamlamıştır. ABD’de University of Nebraska’da burslu olarak önce MBA yapmış sonra da aynı üniversitede ekonomi üzerine yüksek eğitimini tamamlamıştır.


Şahinöz, 2002 yılında Nebraska eyaletinin en başarılı genç iş adamı ödülüne layık görülmüştür.  Profesyonel çalışma hayatına 1999 yılında Araştırma Asistanı olarak başlamış, 2000-2002 yılları arasında ABD’nin ulusal danışmanlık şirketi Business Development Center’da bankalardan reel sektöre çok farklı sektör ve işkollarındaki şirketlere danışmanlık yapmıştır. 

Danışmanlık yaptığı firmalar arasında First National Bank of Omaha, Oberon Entertainment Properties, American Title, Ashley Furniture ve Ryan Enterprises bulunmaktadır.

2002 yılında ABD Merkez Bankası (FED) tarafından ekonomist olarak transfer edilmiştir. Opsiyonları kullanarak geliştirdiği, merkez bankalarının faiz değişikliklerini tahmin eden finansal model ile terfi almış ve FED’e Ekonomik Araştırmalar Grubu Direktörü olarak atanmıştır.


2007 yılında Türkiye’ye dönmüş ve Yurtiçi Kargo’yu da bünyesinde barındıran Arıkanlı Holding’te Strateji Koordinatörlüğü ve İş Geliştirme bölümünü kurmuştur. 2009 yılında Avusturya’nın en büyük bankası Erste Bank’ın Türkiye Genel Müdürlüğü’ne atanmıştır. Türkiye operasyonlarını sıfırdan kurarak Türkiye’de yatırımı olan yabancı ve yerli kurumsal yatırımcılara brokerage/yatırım bankacılığı hizmeti vermiştir. Birçok firmanın kurumsal finansman, halka arz süreçlerini yönetmiştir.


Şahinöz, Dünya Gazetesi başta olmak üzere birçok ulusal dergi ve gazetede köşe yazarlığı yapıyor. Ayrıca NTV, CNN Türk, TRT Haber, TGRT gibi TV kanallarında düzenli olarak ekonomi ve piyasa yorumculuğu yapıyor.