Borsamız Tarafından Hijyen Eğitimi Düzenlenecektir

ANA SAYFA | MEDYA | Duyurular | 14 Haziran 2014 Cumartesi

Sayın Üyemiz, Ülkemizde başta gıda üretim ve perakende iş yerleri olmak üzere, çeşitli sıhhi ve gayrisıhhî iş yerlerinde çalışanların yaptırmak mecburiyetinde olduğu portör muayeneleri yerine Hijyen Eğitimi alınması zorunluluğu getirilmiştir. Bu çerçevede hazırlanan “Hijyen Eğitimi Yönetmeliği” 5 Temmuz 2013 tarihli ve 28698 sayılı Resmi Gazete’de yayınlanarak yürürlüğe girmiştir.

Yönetmelik kapsamındaki sektörlerde faaliyet gösteren işyerinde doğrudan hizmet veren çalışanların, bizzat çalışıyorlar ise iş yeri sahiplerinin ve işletenlerinin, 5 Temmuz 2014 tarihine kadar hijyen eğitimlerini ve buna bağlı olarak, Milli Eğitim Bakanlığı'na bağlı, Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü'nce verilen sertifikalarını almaları gerekmektedir. Aksi takdirde yönetmelik kapsamında yer alan işletmeler çalışan kişi başına 250 liradan 1000 liraya kadar para cezasıile karşı karşıya kalabileceklerdir.

Düzenlenecek hijyen eğitimi ücretsiz olup kişi başı 10TL sertifika bedeli bulunmaktadır. Hijyen Eğitimi almak isteyen üyelerimizin, 06 Haziran 2014 tarihi mesai bitimine kadar, eğitime katılacak kişilere ait bilgileri içeren ekli form (EK:1) ve kişi başı 10TL olan sertifika bedelinin (Örnek: Eğer bir firmadan beş kişi katılıyorsa firma adına 50TL yatırılabilir.) aşağıda belirtilen hesaba yatırıldığına dair banka dekontu ile Borsamız Genel Sekreterliğine başvurmaları gerekmektedir.

Konuyu önemle bilgilerinize sunarız.

Sinan Çakır Ahmet ALİYAZICI

Yön. Kur Başk. Genel Sekreter

Eğitim Tarihi: 14.06.2014

Eğitim Yeri : Samsun Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası
Cemal Yeşilyurt Konferans Salonu
Başlama Saati: 8.30 (Eğitim süresi 8 saattir. 1 saat öğle arası verilmesi planlanmaktadır.)

Kişi Başı 10TL nin Yatırılacağı Hesap Numarası:

T.C. Ziraat Bankası Samsun Şb. Hesap No: 499526175001 (Halk Eğitim Merkezi)

Borsamız Tarafından Hijyen Eğitimi DüzenlenecektirBorsamız Tarafından Hijyen Eğitimi DüzenlenecektirBorsamız Tarafından Hijyen Eğitimi Düzenlenecektir