Tarıma Dayalı Ekonomik Yatırımlara %50 Hibe
09 Kasım 2017 Perşembe
Kırsal Kalkınma Destekleri Kapsamında Tarıma Dayalı Yatırımların Desteklenmesi Hakkında Tebliğ (Tebliğ No: 2017/22) 13 Eylül 2017 tarihli ve 30179 sayılı Resmi Gazete' de yayımlanarak yürürlüğe girdi.
Yönetim Kurulu Başkan Yardımcımız Günhan Ulusoy Samsun’un Gururu Oldu…
02 Kasım 2017 Perşembe
Yönetim Kurulu Başkan Yardımcımız Günhan ULUSOY, Fortune Türkiye’nin 40 Yaş Altı 40 Yönetici Listesinde bu yıl 5. sıraya yükseldi…
29 Ekim Cumhuriyet Bayramımız Kutlu Olsun...
29 Ekim 2017 Pazar
Cumhuriyet Bayramınızı en içten duygularla kutluyor, başta Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, kanlarıyla canlarıyla bu toprakları bize vatan yapan bütün şehitlerimizi ve gazilerimizi bir kez daha şükran ve minnetle anıyoruz.
Samsun Tarım Fuarı Kapılarını Açtı
27 Eylül 2017 Çarşamba
Samsun'umuzda gelişen teknolojiye uygun olarak daha verimli, daha stratejik bir tarımın yapılması adına sektörde yeniliklerin takip edilmesini sağlamak, ekonomik anlamda katkı sunmak amacıyla düzenlenen bu fuar ilimizi bol, kaliteli ve ucuz, dünya ile rekabet edebilen ürünler yetiştiren bir tarım bölgesi haline getirme hedefimizin de ana destekleyicilerinden bir tanesidir. Fuar İlimiz ve Bölgemiz çiftçilerinin yanı sıra sektörde hizmet veren sanayi ve ticaret kuruluşları ve tarım sektörünün tüm paydaşları açısından büyük faydalar sağlayacaktır.
TOBB Akreditasyon Sistemi Denetimi Başarı ile Gerçekleştirildi...
22 Eylül 2017 Cuma
10. Dönem Akredite Oda Borsalar arasında yer alan borsamızın Akreditasyon belge yenileme denetimi başarı ile tamamlandı. Belge yenileme denetimi Türk Loydu Vakfı Yönetim Sistemleri Baş tetkikçisi Oğuz Aksu tarafından gerçekleştirdi.
Lösam Yönetim Kurulu Üyesi Kenan Öztürk Borsamızı Ziyaret Etti...
08 Eylül 2017 Cuma
Samsun Lösemili ve Kan Hastalıklı Çocuklar Derneği (LÖSAM) Yönetim Kurulu Üyesi Kenan Öztürk ve Eşi Ayşegül Öztürk Samsun Ticaret Borsasını ziyaret etti.
Üreten Samsun’un Yıldızları Ödüllerini Aldı
15 Ağustos 2017 Salı
Türkiye Borsalar Birliği Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu'nun katılımı ile, Samsun Ticaret Borsası ve Samsun Ticaret ve Sanayi Odası “Üreten Samsun’un Yıldızları” ödül töreni düzenledi. Açılış konuşmasını Yönetim Kurulu Başkanımız Sinan Çakır'ın yaptığı törende TOBB tarafıdan yaptırılan Samsun İlkadım TOBB İlyas Kılıç Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nin de açılış kurdelesi kesildi.
Türkak Akreditasyon Belge Yenileme Denetimi Başarıyla Tamamlandı…
19 Temmuz 2017 Çarşamba
İlk kez 2009 yılında” Yağlı Kuru Meyvelerde Aflatoksin Analizi” başlığında akredite olan laboratuvarımız, yıllar içinde akredite analiz yelpazesini genişletmiş ve akredite konu başlığını 14’e çıkarmıştır.
Sinan Çakır, Uluslararası Yatırımcılarla İstişare Toplantısına Katıldı...
14 Temmuz 2017 Cuma
Samsun Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanımız Sinan Çakır, TOBB Başkanı M. Rİfat Hisarcıklıoğlu’nun ev sahipliğinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın teşrifleriyle TOBB İkiz Kuleler'de yapılan Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) ve Uluslararası Yatırımcılar Derneği’nin (YASED) düzenlediği Uluslararası Yatırımcılarla İstişare Toplantısına katıldı.
Ortak Basın Açıklaması...
13 Temmuz 2017 Perşembe
Samsun ilinde faaliyet gösteren oda ve borsalar, KAMU-SEN, TÜRK-İŞ, TESK ve TZOB ’un iştirakiyle 15 Temmuz 2016 tarihinde göstermiş olduğumuz tepkimizi ve beraberliğimizi bir kez daha göstermek üzere, tüm Türkiye ile eş zamanlı olarak ortak basın açıklaması yapıldı. Basın açıklamasında Borsamızı Meclis Başkanımız Ahmet Takış ve Yönetim Kurulu Üyemiz Nurettin Odabaş temsil ettiler.